Kulüp toplantı tarihleri
Kulüp Toplantıları her ayın ilk Pazar günü yapılacaktır.---------- Toplantı yeri : Yeşilköy Havacılık Müzesi ---------- Toplantı başlama ve bitiş saatleri : 12:00 – 16:30 arası.
Foruma üye olurken dikkat edilmesi gereken noktalar.
Merhaba Arkadaşlar, Yeni site/forum'un "deneme" süreci bitmiştir. Foruma sadece gerçek adınız ve soyadınız ile üye olabilirsiniz. Örnek : AliKurt veya Ali_Kurt şeklinde. Ayrıca üye adayların "üye olurken" bölümündeki tüm sorulara tam yanıt vermesi gerekmektedir. Doldurulmamış veya yarı doldurulmuş profillere onay verilmeyecektir. Daha önce üye olanlar fakat "profilleri" tam doldurmamış olan arkadaşlarda lütfen profillerini tam olarak doldursunlar.

Forum Ana Sayfası  »  Malzemeler  »  Kompresöre Ekovat Montajım
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Kompresöre Ekovat Montajım           (gösterim sayısı: 1.524)
Yazan Konu içeriği
boşluk
[]
[Kayıtlı Kullanıcı]
Varsayılan Kullanıcı Resmi
Kayıt Tarihi:
İleti Sayısı: 0
Şehir: Gizli
Durum: üye silinmiş
Konu Tarihi: 05.10.2016- 09:53
Alıntı yaparak cevapla  
Sağ tarafta görünen gri motor kompresörün kendi elektrik motoruydu onu yerinden söktükten sonra ekovatın oturabilmesi için yer hazırladıkve en alttaki tablaya sabitledik.Elektrik bağlantıları vb yan elemanlar zaten üzerinde bulunuyordu kompresörün.

Resim Ekleme

Bakır eğilip bükülebilen basınca dayanıklı hortum ekovatın hava çıkışına "oksijen kaynağı" ile kaynatıldı kafama en çok takılan mevzu buydu diş de açtırılabilir hortumun montajı için ancak elimde olan imkan kaynaktı.Sonuçta tam yerine oturmadı ekovat biraz dışarı taştı ama sorunsuz şekilde çalışıyor olması benim için yetiyor

Resim Ekleme

Ağırlık olarak büyük bir artış oldu yaklaşık 15-20 kg arasında ancak tamin ettiğim kadar bir ağırlık olmadı yoksa altına tekerlek ve üstten tutmak için metal kaynatıccaktım gerek olmadığını düşündüm ağırlığı görünce.

Bir diğer negatif nokta da ekovatın içindeki yağın dökülme olasılığı.Tank tarafına yaklaşık 60 derecelik yatış sağlanmadığı sürece yağ akıtmıyor ki bu gayet kabul edilebilir bir durum benim için.

Şuanda evde olmadığım için ekovatın takılmış halindeki sadece 1 fotoğrafını paylaşabiliyorum eve döndüğümde açık halini de ekleyeceğim internet üzerinde bu tip bir çalışma göremediğim için onu da yayınlamak isterim.

Benzer bir çalışmada bulunmak isteyen arkadaşlar bana mail adresimden ulaşabilirler detaylı fotoğraf gödnerip sorularını yanıtlamaya çalışırım.

Burdan ekovatı ile bana yardımcı olan Barbaros Tüzüner abime tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum herkese bol modelli günler dilerim.
Yeni Başlık  Cevap Yaz
Forum Ana Sayfası  »  Malzemeler  »  Kompresöre Ekovat Montajım

Forum Ana Sayfası
Bu konuyu 1 kişi görüntülüyor:  1 Misafir, 0 Üye
Bu konuyu görüntüleyen üye yok.
Forum Mobil RSS
ihmpmuk.com | Edit - By Mustafa ŞahinSol Alt Sağ Alt